Posted on

دیودهای لیزری و لوله های Co2

بدیهی است که دو روش از فناوری های مختلف وجود دارد. عبارت “تشعشع لیزر” تنها چیزی است که در آن وجود دارد.

در اینجا ما سعی خواهیم کرد تا یک بررسی اساسی درباره تفاوتهای کلیدی بین این فناوریها ارائه دهیم و کدام یک از آنها برای سازندگان چاپگر سه بعدی ، علاقه مندان و مشاغل کوچک است.

خوب ، بگذارید “جنگ” را شروع کنیم!

اول از همه ، باید بگوییم که لیزرهای Co2 یک مزیت بزرگ دارند – این قدرت لیزر خام است.

کمترین لوله ای که می توانید در بازار پیدا کنید حداقل 25 وات است و بیشتر دستگاه های Co2 قدرت خروجی 40-80 وات دارند. واحدهای حرفه ای و صنعتی حداکثر 150 وات دارند.

واحدهای صنعتی می توانند تا 400 وات برسند.

در حقیقت ، این یک قدرت عظیم مناسب برای برش سریع لیزر تقریباً از هر ماده به جز فلزات است. این یک مزیت اساسی این فناوری است.

اگر برای تولید صنعتی به لیزر احتیاج دارید ، Co2 انتخاب شماست.

با این حال ، این فناوری محدودیت های خاصی نیز دارد.

تمام لیزرهای Co2 بر روی طول موج معینی 10.6 UM کار می کنند که از طیف نوری قابل مشاهده طولانی تر است. چرا اهمیت دارد – طیف مادون قرمز دور برای همه مواد کار نمی کند. به عنوان مثال ، شیشه و پلکسی گلاس شفاف را به خوبی برش می دهد ، اما با این طول موج نمی توانید فلزات را بدون خمیر مخصوصی مانند Cermark حک کنید (که بسیار گران است).

تقریباً تمام مواد به جز فلزات ضریب جذب بالایی از این طول موج دارند. این بدان معنی است که با استفاده از این روش برش و حکاکی بسیار آسان است.

بنابراین ، یک دستگاه لیزر Co2 چه مشکلاتی دارد ؟!

مشکل اصلی دستگاه های لیزر Co2 – اندازه است. همه آنها بسیار بزرگ و حجیم هستند. یک لوله Co2 به فضای زیادی احتیاج دارد. قدرت بیشتر => لوله طولانی تر>> اندازه بزرگتر است.

اندازه ما واقعاً مهم نیست که وقتی با یک ماشین صنعتی سر و کار داریم ، اما یک بار در مورد یک گاراژ ، کارگاه یا یک فروشگاه کوچک صحبت می کنیم – این اهمیت دارد. بیشتر کارآفرینان کوچک یا سرگرمی ها به سادگی از فضای کافی برخوردار نیستند.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که سیستم های آینه ای برای لیزرهای Co2 کاملاً شکننده هستند و دوست ندارند زیاد منتقل شوند. این بدان معنی است که دستگاه لیزر بسیار قابل حمل نیست. وزن سنگین دستگاه واردات و صادرات را دشوار می کند و هزینه حمل و نقل بسیار بالا است.

ویژگی های لیزر دیود:

وزن قابل حمل و کم وزن (صد گرم با هیت سینک).
قابل نصب بر روی هر فریم (سازگار با GRBL ، Reprap ، Arduino ، و غیره).
قدرت کمتری دارد (هیچ دیود واحدی نمی تواند بیش از توان نوری 10 وات انجام دهد).
تقریباً بدون خطر آسیب دیدن تقریباً در هر نقطه حمل می شود.
به سیستم قدرت پیچیده ای نیاز ندارد (به جریان و ولتاژ تثبیت شده نیاز دارد).
طیف گسترده ای از طول موج 405-1080 نانومتر داشته باشید.
می تواند با فیبر نسبتاً آسان همراه باشد.
طول عمر طولانی داشته باشید (اگر دیود کار نکند ، واقعاً برای آن اتفاق نمی افتد).
ویژگی های لوله های Co2:

قدرتمندتر است (می تواند به 400 وات برسد).
بسیار شکننده (لوله های شیشه ای به راحتی آسیب می بینند).
یک سیستم آینه ای پیچیده برای هدف قرار دادن پرتو مورد نیاز (برای هدف قرار دادن پرتو لیزر برای استفاده از آینه های مخصوص برای انتقال پرتو لیزر).
می تواند ظرف چند ماه تخریب شود (لوله‌های با کیفیت پایین سرعت انتشار بالایی دارند که باعث می‌شود آنها در طی 6-12 ماه بی فایده باشند)
اتصال فیبر بسیار سخت است (یک فیبر PIR ویژه لازم برای دریافت اشعه لیزر به فیبر).
طول موج محدودی برابر با 10.6 UM (10600 نانومتر) داشته باشید (برای اچ کردن فلز بدون خمیر مناسب نیست).
تشعشعات غیر قابل مشاهده (مادون قرمز دور) از لیزر Co2 باعث می شود که کار در سیستم باز خطر بیشتری داشته باشد.
به طور کلی کاملاً واضح است که اگر شما با فضای کار خود محدود هستید و نیازی به قطع چیزی 24/7 ندارید و نیازی به قطع مواد بسیار ضخیم (10 میلی متر یا بیشتر تخته سه لا یا چوب) ندارید ، پس لیزر دیود است. بهترین گزینه.

بسیاری از مردم و مشتریان به دلیل اندازه کوچکتر لیزرهای دیود را نسبت به دستگاه های Co2 ترجیح می دهند. برخلاف لیزر دیود ، شما نمی توانید یک لوله Co2 را روی دستگاه CNC یا پرینتر سه بعدی و بدون سیستم آینه ای بسیار پیچیده نصب کنید. و بدون داشتن محوطه کامل ممکن است کار با آن بسیار خطرناک باشد.

برخی از کلمات در مورد ماشین های لیزر.

ما به طور کلی در مورد دیودهای لیزری و لوله های Co2 بیشتر صحبت کردیم ، با این حال ، من می خواهم توجه شما را به ماشین های لیزری نیز هدایت کنم.

دستگاه های لیزر دیود وزن کمتری دارند و به راحتی حمل و نقل می شوند. آنها به نیروی زیادی احتیاج ندارند. قابلیت حمل به این معنی است که می توانید یک قاب مانند CNCC یا Eleksmaker بگیرید و آن را روی سطح قرار دهید تا حک شود ، مثلاً: اسکیت بورد ، صندوق عقب یا میز چوبی. چند نمونه خوب را می توان در اینجا یافت.

به راحتی می توانید آنها را در گاراژ ، کارگاه یا حتی زیرزمین خود نگه دارید. دستگاه های دیود لیزر هنگام کار زیاد سروصدا نمی کنند و در صورت قطع نکردن مواد خطرناک ، نیازی به استخراج بخار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *