Posted on

ساختار لیزر چگونه است

این لیزر از لیزر 40 W CO2 استفاده می کند ، دارای برش بزرگ 1000 در 600 میلی متر است و دارای صفحه نمایش لمسی برای کنترل آن است! کل این پروژه برای من حدود 1900 یورو هزینه داشته است ، این هنوز هم پول زیادی است ، اما من نمی خواستم آنرا از قراضه بدست آورم. باید از مواد مرغوب ساخته شود تا در عرض دو سال از هم جدا نشود. و هنوز هم برای لیزر با چنین منطقه بزرگ برش بسیار ارزان است. به علاوه ، برای این قیمت ، شما می توانید یک تجربه عالی در ساخت لیزر شخصی و دانش ارزشمند خود کسب کنید.

این دستگاه بر روی دو میکروکنترلر ، یک آردوینو با GRBL و یک پیاز تمشک با صفحه لمسی اجرا می شود تا این وسیله به صورت مستقل ساخته شود و آن را کنترل کند. این بدان معناست که برای ارسال فایل به دستگاه خود نیازی به رایانه ندارید. متأسفانه فعلاً برای این کار وقت ندارم ، بنابراین صفحه نمایش لمسی اکنون فقط برای کنترل ویژگی های اضافی مانند چراغ ها ، کمک هوایی ، پمپ استفاده می شود … من قطعاً به کار روی این پروژه ادامه خواهم داد تا آن را به یک دستگاه مستقل تبدیل کنم.

مهم! این دستگاه از لیزر 40W استفاده می کند! من هنگام طراحی محوطه اقدامات احتیاط خوبی را انجام داده ام و لیزر تنها در صورت بسته بودن پوشش می تواند فعال شود. همیشه هنگام آزمایش لیزر از عینک ایمنی استفاده کنید. حتی بازتاب های پرتو برای چشمان شما بسیار خطرناک است! من مسئول حوادث احتمالی نیستم.

در این مرحله در مورد طراحی این دستگاه صحبت خواهم کرد. در این مرحله فایلی برای بارگیری وجود ندارد. آن پرونده ها را در مراحلی که در مورد ساخت و مونتاژ قسمت های جداگانه لیزر صحبت می کنم اضافه می کنم. در مورد این مرحله ، من فقط توضیح خواهم داد که چگونه و چرا به این طرح رسیدم. من از الهام بخش سری سرگرمی از لیزر Full Spectrum برای طراحی بیرونی لیزر الهام گرفته ام.

قبل از تهیه پیش نویس آنچه در دستگاه شما باید به نظر برسد ، من لیستی از مواردی را تهیه کردم که هنگام طراحی آن را به خاطر بسپارید.

اول در خط: ایمنی! هنگام ساختن ماشینی مانند این ، ایمنی در اولویت است. از آنجایی که این لیزر از لیزر 40 W CO2 استفاده می کند ، بدیهی است که پرتو لیزر و حتی بازتاب های آن (!) در داخل دستگاه نیاز دارند. بنابراین من از یک صفحه آکریلیک تیره برای پوشش استفاده می کنم. این بشقاب به اندازه کافی شفاف است که بتوانید ببینید چه چیزی در داخل اتفاق می افتد.
برای پنل های جانبی از ورقه ورقه ای با فشار بالا استفاده کردم ، فقط به دلیل اینکه خوب به نظر می رسد و مقاوم در برابر لیزر است.

دومین عاملی که من در ذهن داشتم این بود که منطقه کاری چقدر بزرگ است و خود برش نیز خواهد بود. من می خواستم آن را به یک منطقه بزرگ برش 600 در 1000 میلی متر داشته باشد. چرا وقتی می توانید یک ماشین بزرگ درست کنید ، یک ماشین کوچک بسازید؟
از آنجا که این هنوز یک دستگاه DIY است ، می خواستم در صورت نیاز قطعات را آسان یا آسان به تغییر یا اضافه کنید. بنابراین حاشیه های تمام اتاق های جداگانه موجود در دستگاه کمی جادار است.

با سهولت ساخت و ساز و به طور بالقوه اصلاح این لیزر در ذهن ، تصمیم گرفتم که این قاب را از پروفایل های T-slot آلومینیوم 3030 بسازم.

حالا من طرح اصلی این پروژه را توضیح خواهم داد. در تصاویر این مرحله ، من پیش نویس هایی را اضافه کردم که نماهای مختلف قاب را به شما نشان می دهد. ساخت و ساز از پنج مکان جداگانه تشکیل شده است. بزرگترین فضای از همه ، محل کار لیزر است. فضای درست در پشت محل کار اتاق تهویه است ، تمام دودها از محل کار به این محل مکیده می شوند و با شلنگ تهویه به خارج از کشور منتقل می شوند. پشت اتاق تهویه ، دو فضا در بالای یکدیگر قرار دارد. فضای فوقانی هفتم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *