Posted on

دستگاه تیوب چگونه کار میکند

بیشتر سازندگان فلز درک کاملی از فناوری برش لیزر فیبر برای پردازش ورق مسطح دارند ، اما دقیقاً چه لیزر فیبر برای برش لوله انجام داده است؟ در واقع کاملاً کمی.

برخی موارد کاملاً قابل توجه است. “ژنراتور” لیزر موجود در لیزر فیبر نسبت به یک تشدیدکننده CO2 سنتی بسیار کوچکتر است. در واقع ، لیزر فیبر توسط بانکهای دیود ایجاد می شود که در یک ماژول اندازه کیف قرار می گیرند که می تواند از 600 تا 1500 وات باشد. ماژول های چندگانه برای ایجاد یک تشدید کننده قدرت نهایی که به طور معمول اندازه یک کابینت تشکیل دهنده کوچک تشکیل شده است ، به هم متصل می شوند. نور تولید شده از طریق کابل فیبر نوری کانال دار و تقویت می شود. هنگامی که نور از کابل فیبر نوری خارج می شود ، همان است که با از دست دادن قدرت یا کیفیت تولید می شود. سپس تنظیم می شود و متمرکز می شود تا نوع ماده بریده شود.

رزوناتور CO2 بسیار بزرگتر است و به عنوان برق به ترکیب گازها برای تولید پرتو لیزر نیاز به انرژی بیشتری دارد. آینه ها به افزایش شدت نور کمک می کنند ، و آن را برای خروج از طنین انداز آماده می کنند. پس از خارج شدن از طنین انداز ، تیر باید از مسیری متشکل از چندین آینه خنک شده تا رسیدن به لنز عبور کند. این سفر باعث از بین رفتن قدرت و کیفیت در پرتو لیزر می شود.

برش لیزری 1okW
به دلیل مقدار توان مورد نیاز برای ایجاد لیزر CO2 ، بسیار کارآمد است و در مقایسه با لیزر فیبر ، راندمان پلاگین دیواری بسیار پایین تری دارد. به این ترتیب که چیلرهای بزرگ مورد نیاز برای لیزرهای CO2 به قدرت کلی بیشتری نیز نیاز دارند. با توجه به راندمان دیافراگم دیافراگم لیزر فیبر بیش از 40 درصد ، شما نه تنها از انرژی کمتری استفاده می کنید بلکه در فضای کف پر تقاضای خود نیز کمتر استفاده می کنید.

تا زمانی که به عمل لیزر فیبر نگریستید ، بعضی چیزها کاملاً آشکار نیست. از آنجا که قطر پرتوی آن غالباً یک سوم اندازه پرتو CO2 است ، یک لیزر فیبر دارای تراکم قدرت بیشتری نسبت به پرتوی لیزر CO2 است. این کار نه تنها باعث می شود که فیبر سریعتر قطع شود ، بلکه باعث می شود سریعتر سوراخ شود. این اندازه از پرتوهای کوچکتر به فیبر این امکان را می دهد که اشکال پیچیده را بریده و لبه های تیز را نیز ترک کند. تصور کنید که فاصله بین حروف آرم 035 اینچ باشد ، یک آرم شرکت را از لوله جدا کنید. فیبر می تواند این برش را ایجاد کند ، در حالی که لیزر CO2 است.

لیزرهای فیبر دارای طول موج 1.06 میکرون هستند که 10 درصد از پرتوهای لیزر CO2 کوچکتر است. لیزر فیبر با طول موج بسیار کوچکتر ، پرتویی تولید می کند که به راحتی توسط مواد بازتابنده جذب می شود. یک لیزر CO2 احتمالاً سطح این مواد را منعکس می کند. به همین دلیل دستگاههای برش لیزر فیبر می توانند برنج ، مس و سایر مواد بازتابنده را برش دهند. لازم به ذکر است که یک پرتوی لیزر CO2 که مواد را منعکس می کند نه تنها می تواند به لنز برش دستگاه آسیب برساند بلکه به کل مسیر پرتو نیز آسیب می رساند. استفاده از کابل فیبر نوری برای مسیر پرتو این خطر را از بین می برد.

البته لیزر فیبر از نظر نگهداری به همان اندازه احتیاج دارد. این کار نیاز به تمیز کردن آینه و چک کردن حلقه هایی دارد که یک دستگاه برش لیزری CO2 به آن نیاز دارد. تا زمانی که برای خنک شدن آب تمیزتر شود و فیلترهای هوا به طور معمول تعویض شوند ، لیزر فیبر به خودی خود عاری از نگهداری پیشگیرانه است.

نکته دیگر ماژول های اندازه لیزر لیزر فیبر است – آنها امکان افزونگی را فراهم می کنند. اگر یک ماژول مشکل داشته باشد ، طنین انداز کاملاً خاموش می شود. لیزر فیبر به شکلی زائد است که سایر ماژول ها می توانند قدرت بیشتری را برای پشتیبانی از ماژول پایین به طور موقت تولید کنند تا اینکه تعمیرات به پایان برسد – که به هر حال می توان در این زمینه نیز انجام داد. در موارد دیگر ، تشدیدکننده فیبر تا زمانی که تعمیرات انجام شود ، می تواند تولید کاهش یافته انرژی را ادامه دهد. متأسفانه ، اگر یک تشدید کننده CO2 مشکلی داشته باشد ، کل رزوناتور کاهش می یابد ، نه فقط در حالت کم مصرف.

در یک زمان بسیاری تصور می کردند که لیزرهای فیبر فقط برای مواد نازک قابل استفاده هستند. CO2 با طول موج بزرگتر خود ، در هنگام برش مواد ضخیم ، مرفعی به اندازه کافی ایجاد کرد که فضای کافی برای حذف مواد ایجاد می کرد. لیزر لیزر همان کرف را تولید می کند و یا با مواد ضخیم تر نتیجه می دهد. اما این مورد در سالهای اخیر با فناوری برخورد به آن مورد بررسی قرار گرفته است که می تواند یک پرتوی لیزر با فیبر وسیع تر تولید کند که باعث ایجاد مواد جداسازی و فضای لازم برای حذف مواد در مواد ضخیم می شود. و از آنجا که عرض پرتوی قابل تعویض است ، دستگاه می تواند از پرتوی باریک برای پردازش مواد نازک استفاده کند ، که امکان پردازش سریع تر مواد با اندازه های مختلف را در همان دستگاه برش لیزری فیبر فراهم می کند.

دستگاههای برش لیزری ورق اکنون با تکنولوژی تولید لیزر به فروش می رسند که قادر به تولید حداکثر 12 کیلو وات توان است. دستگاه برش لوله لیزر به طور معمول از 5 کیلو وات خارج می شود زیرا هر نیروی بیشتری به طور همزمان از طرف مقابل لوله قطع می شود.

شاید متوجه شده باشید که ما هنوز درباره سرعت برش بحث نکرده ایم. امکان قطع کردن حداکثر 500 اینچ در دقیقه بر روی لوله وجود دارد ، اما نه همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *