مودم و روتر
مودم یک جعبه کوچک است که دستگاه های شما را به اینترنت با استفاده از کابل متصل می کند. یک مودم می تواند به طور مستقل از طریق یک اتصال سیمی به کامپیوتر یا دستگاه دیگر کار کند. همچنین می تواند با یک روتر، که خانه شما را با اتصال Wi-Fi فراهم می کند، زوج می شود، و اینترنت را به صورت بی سیم به دستگاه های سراسر خانه شما می آورد.

از آنجا که مودم ها و روترها با هم به خوبی کار می کنند، دستگاه های دسته کوچک موسیقی جاز مودم / روتر نیز برای دروازه های بی سیم، برای یک شبکه خانگی ساده و کم هزینه وجود دارد. سوالات در مورد روترها دارید؟ هیچ ترس ندارید، اینجا کلیک کنید [لینک کردن به مقاله “یک روتر چیست؟”] برای اطلاعات باید از روتر مطلع شود.

چه مودم برای شما مناسب است؟
حالا که شما با آنچه که یک مودم انجام می دهید راحت هستید، باید تصمیم بگیرید که کدام یک از نیازهای شما چیست. برخی از موارد قبل از خرید چک کنید: سازگاری با دستگاه، سرعت دانلود، امنیت، و البته قیمت.

سازگاری دستگاه به طور کامل بستگی به نوع کامپیوتر شما و نرم افزار دستگاه شما دارد. شما به راحتی می توانید دریابید که آیا یک مودم از طریق دستگاه “مورد نیاز سیستم” با نگاه کردن به جعبه یا توضیحات آنلاین، دستگاه شما را پشتیبانی می کند.

بارگذاری و دانلود سرعت نیز بین مودم ها متفاوت است. اگر اغلب آپلود فیلم ها یا تصاویر به اینترنت یا دانلود فیلم ها و موزیک ها می کنید، انتخاب مودم با سرعت بیشتری را به شما می دهد و برخی از زمان و صرفه جویی را صرفه جویی می کند.

مودم ها نیز درجه ای از امنیت را فراهم می کنند تا بتوانید به عنوان مرورگر احساس امنیت کنید. اطلاعات امنیتی خاص نیز در جعبه یا توضیحات آنلاین مودم یافت می شود.

مودم ها را می توان از بسیاری از خرده فروشان آنلاین مانند آمازون یا فروشگاه هایی مانند Best Buy خریداری کرد. بسته به مشخصات ذکر شده در بالا، مودم ها می توانند بین 10 تا 200 دلار + باشند. برخی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی همچنین به شما اجازه می دهند اجناس مودم و سایر دستگاه ها را برای هزینه ماهیانه بپردازید. ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما می تواند به شما در تعیین نوع مودم که بهترین نیاز شما را برآورده می کند کمک کند و با سرعت اینترنت ارائه دهنده خود بهترین کار را انجام دهد.