چیلر چیست؟

چیلرهای صنعتی صنعتی در انواع کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند که در آن آب سرد یا مایع از طریق تجهیزات فرایند پخش می شود. به طور معمول برای خنک کردن محصولات و ماشین آلات، چیلرهای آب در بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف از جمله قالب گیری تزریق ، ابزار و قالب برش، مواد غذایی و نوشیدنی ، مواد شیمیایی، لیزر، ماشین ابزار، نیمه هادی ها و موارد دیگر استفاده می شود.

عملکرد چیلر صنعتی این است که گرما را از یک مکان (معمولا تجهیزات یا محصول فرآیند) به مکان دیگری (معمولا هوا در خارج از تاسیسات تولید) حرکت می دهد. استفاده از آب یا محلول آب / گلیکول برای انتقال گرما به داخل و از طریق چیلر بسیار رایج است که ممكن است نیاز به فرایند چیلر برای ذخیره مخزن و سیستم پمپاژ داشته باشد. صرف نظر از صنعت و فرآیند شما، اطمینان از خنک شدن کافی برای تولید و صرفه جویی در هزینه ضروری است.

چگونه چیلر کار می کند؟

در بیشتر برنامه های کاربردی خنک کننده، یک سیستم پمپاژ، آب خنک یا محلول آب / گلیکول را از چیلر به فرآیند انتقال می دهد. این مایع داغ از گرما خارج می شود و مایع گرم به چیلر بازگشت می کند. آب فرایند وسیله ای است که از طریق انتقال حرارت از فرآیند به چیلر منتقل می شود.

چیلرهای پروسه حاوی یک ترکیب شیمیایی هستند که مروارید نامیده می شود. انواع مختلفی از مبرد و کاربردها بسته به درجه حرارت مورد نیاز وجود دارد اما همه آنها بر اساس اصل فشرده سازی و تغییر فاز مبرد از مایع به گاز و بازگشت به مایع کار می کنند. این فرآیند گرم کردن و خنک کننده مبرد و تغییر آن از یک گاز به مایع و بازگشت دوباره به آن، چرخه یخچال است.

چرخه یخچال با مخلوط مایعات و گاز کم فشار وارد اواپراتور شروع می شود. در اواپراتور، گرما از محلول فرآیند آب یا محلول آب / گلیکول جوش مبرد، که آن را از یک مایع کم فشار به یک گاز کم فشار تغییر می دهد. گاز کم فشار وارد کمپرسور می شود، جایی که آن را به فشار بالا فشار می دهد. گاز فشار بالا وارد کندانسور می شود که در آن هوای محیط یا آب خنک کننده گرما را برای خنک شدن آن به یک مایع با فشار بالا می برد. مایع با فشار بالا به شیر گسترش می یابند، که کنترل میزان مایع مایع منافذ را در اواپراتور وارد می کند و به همین ترتیب دوباره شروع به خنک سازی می کند.

دو نوع خنک کننده مورد استفاده در چیلرها وجود دارد. هوا سرد و آب سرد است. یک خازن هوا خنک کننده برای خنک کردن هوا استفاده می شود و گاز مبرد گرم را به یک مایع متصل می کند. این می تواند در داخل چیلر واقع شود یا می تواند از راه دور در خارج قرار گیرد، اما در نهایت حرارت از چیلر به هوا را رد می کند. در یک خازن آب سرد، آب از یک برج خنک کننده سرد می شود و مبرد را می سوزاند.

چه چیلر بهترین کار را برای فرآیند شما انجام می دهد؟

سیستم های چیلر در اندازه و طراحی بسیار متنوع هستند و در دسترس هستند به عنوان واحد های کوچک، محلی یا قابل حمل برای دستگاه های کوچکتر برای استفاده های کوچکتر و یا مرکزی های بزرگ مرکزی طراحی شده برای خنک سازی برای کل فرایندها.

اگر شما علاقه مند به جزئیات بیشتر در مورد بهترین راه حل خنک کننده برای درخواست خود را لطفا با یک متخصص مراقبت از حرارت تماس بگیرید.

 

خرید چیلر لیزر

خرید دستگاه لیزر 

شارژ تیوب لیزر

انواع لیزر