Posted on

تاثیر فروش آنلاین بر تجارت

 تاثییر فروش انلاین

در این مقاله یک مدل تقاضای محصولات متمایز را تخمین زده ایم تا سه سؤال راجع به معرفی تجارت الکترونیکی بپرسیم. ابتدا می پرسیم که آیا کانال توزیع آنلاین فروش کل را افزایش داده است یا فقط فروش را از کانالهای سنتی منحرف کرده است. ما می دانیم که یک اثر گسترش بازار وجود دارد بلکه یک انحراف فروش قابل توجه است. دوم ، ما می خواهیم مصرف کنندگان و بنگاه ها تا چه اندازه از معرفی کانال فروش آنلاین سود ببرند. ما می دانیم که مصرف کنندگان سود بیشتری را به دست آورده اند و این کاملاً به دلیل ظهور کانال توزیع اضافی است و نه به دلیل افزایش رقابت. سوم ، می پرسیم که چگونه کانال آنلاین بر ادغام بازار اروپا تأثیر گذاشته است. ما می دانیم که اختلاف قیمت بین کشورهای اتحادیه اروپا برای محصولات یکسان هم در کانال سنتی و هم به صورت آنلاین زیاد است. بنابراین ، معرفی تجارت الکترونیکی هیچ تاثیری در سطح قیمت و پراکندگی قیمت بین المللی در کانال سنتی ندارد.

1. معرفی

انتشار سریع فناوریهای اطلاعات و ارتباطات (ICT) و بویژه استقبال گسترده اینترنت در دهه‌های گذشته ، استفاده از تجارت الکترونیکی به عنوان یک کانال توزیع را تقویت کرده است. نقش فزاینده تجارت الکترونیک در تغییرات ساختاری بی سابقه در بسیاری از صنایع رو به کاهش است. این تغییر و تحولات در حال حاضر ای

جاد یک سازماندهی مجدد عمده در نحوه تولید ، بازار و خرید برخی از محصولات ، به عنوان نمونه از صنایع سفر و جهانگردی یا رسانه است. امروزه تجارت در تجارت الکترونیکی مصرف کننده تنها بخش کوچکی از کل خرده فروشی در اکثر کشورهای توسعه یافته را نشان می دهد. اما این روند رشد چشمگیر را حتی در دوره رکود اقتصادی اخیر نشان داده است و باعث رشد سریع در سالهای آینده می شود.

مزایای مورد انتظار تجارت الکترونیکی چند برابر است. برای مصرف کنندگان ، این بستر مفید و مناسب را برای خرید مجموعه محصولات و خدمات بزرگتر از فروشندگان بیشتر با قیمت های احتمالا بهتر فراهم می کند. مصرف کنندگان می توانند از موتورهای جستجو و سایتهای مقایسه قیمت استفاده کنند ، که هزینه های جستجو را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد ، برای پیدا کردن و مقایسه بسیاری از پیشنهادات مختلف برای همان محصول. علاوه بر این ، بازارهای الکترونیکی به مصرف کنندگان این امکان را می دهند که در هر زمان و هر مکان از هر مکان دیگری خرید کنند ، از بروز مشکل در ساعات کار ، فاصله تا فروشگاه یا در دسترس بودن موارد اجتناب کنند. تجارت الکترونیکی همچنین با تهیه یک کانال برای تبلیغ و توزیع بهتر محصولات خود از بنگاهها سود می برد. بازارهای الکترونیکی به فروشندگان این امکان را می دهد تا اطلاعات مربوط به محصول را به خریداران بالقوه به طور مؤثر منتقل کنند و این باعث کاهش هزینه های جستجو آنها می شود. علاوه بر این ، بنگاه ها می توانند از فن آوری های دیجیتال برای افزایش تمایز محصول و نرم کردن رقابت قیمت استفاده کنند. برای اینکه خودشان رابطهای برتر با توجه به رقبا متمایز شوند و هزینه های تعویض ایجاد کنند. علاوه بر این ، معاملات با واسطه الکترونیکی روشهای جدیدی برای سنجش حقایق تر مشتری ترجیح می دهند و از این رو فرصت هایی را برای تبلیغات هدفمند ، بازاریابی شخصی ، سفارشی سازی محصول و تبعیض قیمت ارائه می دهند. از این رو ، دلایل بیشماری حاکی از آن است که تجارت الکترونیکی می تواند تأثیر مثبتی بر رفاه اجتماعی داشته باشد ، اگرچه این سؤال که چه کسی بیشتر سود می کند ، همچنان یک موضوع تجربی است (باکوس ، 2001).

در ماه مه سال 2015 ، کمیسیون اروپا تشخیص داد که تجارت الکترونیکی نقش اساسی در ادغام اقتصادی بازارهای اروپا ایفا می کند و با هدف درک بهتر ماهیت موانعی که مانع تجارت آنلاین بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می شود ، یک تحقیق درباره بخش تجارت الکترونیکی را آغاز کرد. .1 این تحقیق تعدادی از سؤالات مربوط به سیاست را مطرح می کند که برخی از آنها سعی می کنیم در این مقاله به آنها بپردازیم. اول ، مهم است که درک کنیم تجارت الکترونیکی تا چه اندازه جایگزین کانال های فروش سنتی محسوب می شود. یک سؤال مرتبط مربوط به تأثیر تجارت الکترونیکی بر قیمت در مغازه های سنتی است. درک بهتر این بینش را در مورد اینکه آیا فروش کل کانال های آجری و خمپاره سنتی به صورت آنلاین هدایت می شود ، فراهم می کند یا اینکه آیا اثر گسترش کل بازار وجود دارد ، با پیامدهای کل اشتغال و رشد. دوم ، همانطور که در بالا بحث کردیم ، تجارت الکترونیکی ممکن است هم برای مصرف کنندگان و هم برای تولید کنندگان منافع داشته باشد. اما بیشتر تحقیقات بر مزایای مصرف کننده متمرکز شده است و این مقایسه را با مزایای تولیدکنندگان و از این رو رفاه کل مقایسه نکرده است. یک درک کامل همچنین می تواند سیاستهای تجاری تجارت الکترونیک را بهتر راهنمایی کند. سرانجام ، همانطور که توسط کمیسیون متذکر شد ، به نظر می رسد بازار اروپا به دلیل موانع موجود در خرید محصولات آنلاین از طریق مرزها تقسیم می شود. بنابراین ارزیابی اینکه آیا کانال آنلاین بر ادغام بازار اروپا در این قیمتها در فروشگاه های آنلاین و سنتی در سراسر کشور همگرا است یا نه ، مهم است.

 

Best Sales Techniques: 20 Techniques to Help Approach Selling

 

 

پنل خورشیدی چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *